DKP/BÖG: Kasım Atılımı Devrimci Savaş İlanıdır. Aynur Ada ve İmran Fırtına Yeni Atılımların Çağrısıdır!

DKP/BÖG’ün kuruluşunu mayalayan “Kasım Atılımı” parti çizgimizin en önemli tarihsel olgusu ve siyasal haklılığı ile 6.yılını doldurdu. Türkiye’nin çeşitli kentlerinde devrimci mücadeleyi, devrimci savaş çizgisinde yeniden kurmak isteyen onlarca işçi- emekçi, sosyalist feminist ve devrimci gençler İstanbul’dan, Ankara’ya, Çukurova’dan, Ege’ye ve Karadeniz’in kentlerinden Ulaş Bayraktaroğlu’nun ve öncü kadroların çağrısı ile Kobane’nin özgürlük savaşına katıldı. “Kasım Atılımı” kesintisiz devrimci taarruza dayalı yeni bir komünist parti kuruluşunun ilk kopuş eylemi oldu. Bu tarih aynı zamanda partimizin devrimci savaş tarzını kentlerde gerilla savaşı ile sürdürme iradesi olarak ortaya çıktı. Birleşik Özgürlük Güçleri’nce kurulan DKP, masa başında değil devrimci savaş alanlarında kuruldu. İlk silahlı eylemini; adı duyulduğunda kentlerin terkedildiği AKP-DAİŞ barbarlığının üzerine yürüyerek, ona karşı savaşmak üzere enternasyonalizmin bayrağını Kobane ve Rojava topraklarına taşıyarak gerçekleştirdi. Ve kısacık mücadele tarihinde Türkiye devriminin öncü güçlerinden biri olarak “birleşik devrimin” bayraktarlarından oldu. Türkiye kentlerinde konumlanmış cihatçı çeteler, çocuk istismarcısı Ensar vakıfları, işçi kanıyla zenginleşen patronların konakları, işbirlikçi kurumlar ve ihanetçi-ajan özgürlük güçlerinin hedefi oldu.  Sayısız devlet operasyonu, ihanetçi ve tasfiyeci çizgi karşısında parti bayrağı bugün şanla dalgalanmaya, zafere yürümeye devam ediyor. Kasım Atılımı’na katılan ve can siper faşizme karşı savaşta bugün aramızda olmayan ölümsüzlerimizi bir kez daha saygıyla selamlıyoruz.

Türk sömürgeciliğinin işgal politikalarına karşı Serekaniye’de ezilen Kürt, Ezidi, Asuri halklarının direnişine Türkiyeli devrimciler olarak katılan ve AKP-MHP faşizmine karşı her cephede savaşan partimizin Merkez Komite üyesi Aynur Ada ve savaşçısı İmran Fırtına’nın ölümsüzleştiği tarih olan 6 Kasım 2019, “Kasım Atılımının” yıldönümüne denk gelerek partimizin devrimci savaş kararlılığını yenileyerek ortaya koymuştur. Bugünde Türkiye Devleti’nin yeni işgal saldırısı ve tehditlerine karşı parti bayrağımız “Kasım Atılımından” aldığı tarihsel güçle cephelerde dalgalanacaktır. Bu bayrak sadece “enternasyonalizmin” bayrağı değil aynı zamanda Türkiye devriminin bayrağıdır. Türkiye işçi sınıfının kurtuluşu, aynı zamanda ezilen Kürt halkı üzerindeki sömürgeciliğe karşı savaşarak birleşik mücadele ile zafere ulaşacaktır. İstanbul’da dalgalanan ile Kobane’de dalgalanan parti bayrağı, aynı düşmana doğrultulmuş işçi ve ezilenlerin kurtuluş bayrağıdır.

Partimizin 2021 yılında ilan ettiği “Aynurlaşma” yılı olanca sıcaklığı ile yaşanmaktadır. Çürümüş kapitalizme ve onun yürütücüsü AKP-MHP faşizmine karşı en önde dövüşmenin adı Aynur’un adıdır. Kadınların kurtuluşunun, patriyarkaya karşı sosyalist feminist silahlı kadın savaşımının adı Aynur’un adıdır. Onun birlikte ölümsüzleştiği ve lise yıllarından beri yoldaşlıkları süren İmran yoldaş, devrimci mücadeleden kaçışın, düzen içileşmenin gerekçelerini yıkan “Fırtına” olmuştur. Onun için Avrupa ülkeden kaçısın değil partinin devrimci savaş sahaları ile buluşmasının ara durağıdır. Partimize yönelik yürütülen tasfiyeci saldırılar karşısında “Kasım Atılımı’nın” çizgisinde yeni atılımların çağrıcısı olarak ölümsüzleşmiştir. Aynur ve İmran yoldaş tüm Komünarlara yeni bir “Kasım” çağrısıdır. Çöken AKP-MHP faşizminin taburesine atılacak son tekme için, bu zulüm iktidarına son vermek için her kentte partimizin savaş güçlerine katılım çağrısıdır.

İşçilerin emekçilerin iktidarı için, ne kadar çürümüş olursa olsun faşizmi yıkmak, kapitalizme karşı insanlığın biricik kurtuluş yolu olan sosyalizm için tek seçenek birleşik devrimci savaşa katılmaktır.

Aynur Ada, İmran Fırtına Ölümsüzdür.

Yaşasın Kasım Atılımı

Yaşasın Partimiz DKP/BÖG

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*