HBDH ve DKP/BÖG Gerillası İmera Fera Yeşilgöz: “Ne AKP-MHP faşizmi, ne de faşizmin çete güçleri birleşik devrim’in adaletinden kaçamayacak!

HBDH ve DKP/BÖG Gerillası İmera Fera Yeşilgöz, “Faşizmi Yıkacağız, Özgürlüğü Kazanacağız” devrimci seferberlik hamlesinin 1. yılında,  Devrimci Savaş Alanları’ndan gönderdiği mesajla kadınlara, gençlere, işçi sınıfına ve bütün ezilenlere seslendi.

Bu mesajı sizlerle paylaşıyoruz.

 

/Kaynak: HBDH Sitesi

 

 

İLERİ, DAHA İLERİ

Öncelikle mücadelenin her alanında direnen, dövüşen tüm yoldaşlarımıza selamlarımı, sevgilerimi iletiyorum. Özgür dağların her karışında yarınlar için savaşan gerillalar, zindanlarda tecriti kırmak için bedenlerini açlığa yatıran, bedenlerini eylem gücüne dönüştüren tutsaklar, şehirlerde geceleri aydınlatan milisler mücadelenin her alanında faşizmi yenmek için direniyoruz.

 

Faşizmin, işçi sınıfı ve ezilenlerin, kadınların haklarına, mücadelesine amansızca saldırdığı ve bu saldırıları her geçen gün katlanarak arttırdığı bir senenin içerisindeyiz. Buna karşılık işçi sınıfı ve ezilenler,kadınlar kendilerine yönelen baskı ve sömürüyü direnişle karşılamaktadırlar. Faşist iktidar, işçi sınıfı ve ezilenlerin, kadınların öfkesi ile kuşatılmış durumdadır. Ezilenlerin öfkesi devrimci bir güçtür. Bu devrimci güç; mafyalardan, çetelerden, katillerden oluşan faşist iktidarın sonunu getirecek olan güçtür. Faşist iktidarın, çürümüşlüğünü, çökmekte oluşunu gizleme çabaları beyhudedir. Sokakların sesini kısamayacaktır. İşçiler, kendilerinin sermayenin çarklarını döndürmek üzere can pahasına çalıştırıldıklarının bilincindedir ve bu bilinç birçok grevin örgütleyicisi olmaktadır, patriyarkal kapitalizme karşı kadınlar kazanımlarından, haklarından vazgeçmiyor mor isyanı büyütüyor, gençler geleceklerine sahip çıkmayı sürdürüyor ve kazanıyorlar. Çiftçiler tarlalardan, madenciler ocaklardan taşıyor, sokakta kapitalist sömürüye karşı direniyorlar. Aleviler her an karşı karşıya oldukları katliam tehditlerine karşı diz çökmüyor. Birleşik devrim gerillaları dağlarda faşist işgale karşı savaşıyor, şehirlerde milisler faşist iktidara ve yandaşlarına sürekli taarruzda bulunmaktadır.

 

Bilinmelidir ki işçi sınıfı ve ezilenlere, kadınlara, gençlere, alevilere, halklara devrim dışında kurtuluş yoktur. Tek yol devrimdir. Birleşik devrim mücadelemizin güçlendirilmesi ile zafer halkların olacaktır, işçi sınıfı ve tüm ezilenlerin olacaktır. Bugün , zaferimizin yakınlığına duyduğumuz kesin inanç ve direnişimizin, eylemlerimizin sahip olduğu nitelik ile “Faşizmi yıkacağız, özgürlüğü kazanacağız” şiarıyla başlattığımız devrimci hamlemiz için İLERİ DAHA İLERİ diyoruz. “Bozuk düzende sağlam çark olmaz. Bu düzeni baştan sona değiştirmenin yolunu bulmalıyız. Bu yoksul halkın ahı alınmalıdır” diyerek zülfükara sarılan Pir Sultan’ın yolundan yürüyoruz. Nurhak dağlarında Sinan Cemgil yoldaşların yaktığı ateş ile, Birleşik devrim mücademizin komutanı Sinan Dersim ‘in açtığı yolda şehirleri tutuşturduk. Sinan Cemgil’den Sinan Dersim’e yazılan direnişin türküsünü, zulmün olduğu her yerde haykıracağız. Birleşik devrim mücadelemizin eylemlerini daha etkili, daha güçlü gerçekleştireceğiz.

AKP-MHP faşizmi devrimci hareketin, birleşik devrim mücadelesinin ezilmesine yönelik olarak her türden saldırıları gerçekleştirmektedir, gerçekleştirecektir. Bizler, Halkların Birleşik Devrim Hareketi gerillaları, milisleri olarak, birleşik devrim mücadelesinin militanları olarak faşizmden sorulmadık hesap bırakmayacağız. Gezi Ayaklanmasının ruhuyla, 15-16 Haziran işçi direnişinin, 14 Temmuz zindan direnişlerinin ruhuyla, Pirsus’ta katledilen 33 düş yolcusunun kararlığıyla, halkların birleşik devrim hareketi komutanı Ulaş Adalı’nın mücadele tutkuysuyla, Delal’lerin, Ulaş’ların, Sinan’ların savaşçıları olarak, Deniz Poyraz’ın katillerinden hesap soracağız. Ne AKP-MHP faşizmi, ne de faşizmin çete güçleri birleşik devrim’in adaletinden kaçamayacak!

 

Zulüm eken, direniş biçer. Tüm işçi sınıfı ve ezilenlere, kadınlara, gençlere, Alevilere çağrımızdır: Birleşik devrim için İLERİ DAHA İLERİ !

 

HBDH ve DKP/BÖG Gerillası İmera Fera Yeşilgöz

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*