TKEP/L üyesi Yaşar Güner: “Halit yoldaşı, onun yaşlarındaki ve o dönemlerden bugüne devrimi taşıyanları gördüğümüzde hem bu işin zorluğunu hem de olabilirliğini ve mümkünlüğünü görüyoruz”

Rojava’da ölümsüzleşen DKP/BÖG üyesi Halid Ebu Ruken için düzenlenen etkinliğe MLKP, MKP, TKP-ML TİKKO, THKP-C MLSPB, YPG, TKEP/L temsilcileri katılarak Halid Ebu Ruken’i andı ve onunla ilgili düşüncelerini ifade ettiler. TKEP/L adına söz alan Yaşar Güner ise şunları söyledi:

Halit yoldaşın devrimci anısı önünde saygıyla eğiliyorum.

Ondan öğrendiklerimiz oldu. Yanımızda ki duruşuyla bize kattıkları oldu, verdikleri oldu. Devrimciler devrime bir şey katarlar. Hepsi bir yerden bir şeyler katarlar. Kimisi kritik bir süreçte bir hareket yapar oradan katar, kimisi bir sorumluluk ve görev üstlenir oradan katar. Kimisi bir an’da yapacağı kritik müdahale ile bir değer katar. Ama aslolan ömrünü devrim için bir değer haline getirmektir. Bizim için de aslolan budur. İşimiz devrim yapmaktır ama onun içerisinde ki amacımız da ömrümüzü devrime katmaktır. Orada bir ömürle değer yaratmaktır. Başarılması zor olan şey budur.

Halit yoldaşı, onun yaşlarındaki ve o dönemlerden bugüne devrimi taşıyanları gördüğümüzde hem bu işin zorluğunu hem de olabilirliğini ve mümkünlüğünü görüyoruz. Eskiden bizim kuşağımız, Halit yoldaşın kuşağındakileri, ne kadar o dönemlerde örgütlerde görevler almış insanlar varsa, hepsini, mücadele çizgisinin dışında olarak görüyordu. Ama onu ve onun gibi mücadele içerisinde o kuşak devrimcilerini gördüğümde umudu yaşadım. Bu umudu ve mutluluğu yaşattığı için Halit yoldaşa teşekkür ediyorum. Dediğim gibi devrime ömrünü bir değer olarak katmak asıl meseledir, bir devrimci açısından. Biz Halit yoldaşın, TKEP-Leninist’li yoldaşları olarak buna şahidiz. Ömrünü bir değer olarak devrime kattı. Tekrar anısı önünde saygıyla eğiliyorum. Kattığı değere layık ve bağlı kalacağımıza söz veriyoruz.

Halit yoldaş ölümsüzdür!

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*