HBDH Kürdistan: “Mardin’de Dedaş Trafosuna Eylem”

HBDH yaptığı açıklama ile Mardin’de Dedaş trafosuna eylem gerçekleştirdiğini duyurdu. Açıklamada birleşik devrimin hesap sormaya devam edeceğini vurgulayan milisler “Birleşik devrim faşizmden ve işbirlikçilerden, halk düşmanlarından ve ihanetçilerden hesap sormaya devam ediyor, devam edecek. Halkları karanlığa itmeye çalışanlar, birleşik devrim gücümüz karşısında yenileceklerdir.” dedi.

Açıklamanın tam hali:

“13 Haziran 2021 günü gece saatlerinde Mardin Kızıltepe’de Dedaş’a ait bir trafoyu ateşe vererek imha ettik.

AKP-MHP faşist ittifakı mafya ilişkileriyle, sömürücü patron çeteleriyle Türkiye ve Kürdistan topraklarını, halklarını, ezilenlerini karanlığa hapsetmek ve teslim almak istemektedir. Günlerdir direnen gerillalar, grev başında ki işçiler, hesap sormak için sokakları zapteden kadınlar ve bütün halklar-ezilenler AKP-MHP faşist ittifakını kabul etmemektedirler. Birleşik devrim faşizmden ve işbirlikçilerden, halk düşmanlarından ve ihanetçilerden hesap sormaya devam ediyor, devam edecek. Halkları karanlığa itmeye çalışanlar, birleşik devrim gücümüz karşısında yenileceklerdir.

Bu devleti, faşist düzeni ve işbirlikçilerini tarihin çöplüğüne gömeceğiz. Artık, “ileri… daha ileri” gitmenin vaktidir.

Faşizmi Yıkacağız, Özgürlüğü Kazanacağız !”

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*