HBDH Kürdistan, Mardin’de korucuların ve işbirlikçilerin yaşadığı mahallenin trafosuna sabotaj eylemi gerçekleştirdiğini duyurdu

HBDH Kürdistan Komitesi yaptığı açıklamada korucuların ve işbirlikçilerin “sömürgecilerin ve işgalcilerin kapı kulluğunu yapan, kendi halkına ve bütün halklara ihanet içerisinde bulunan” kişiler olduğu vurgulanırken ayrıca da bu kişilerin de “her gün eylemlerimizin hedefi olacaklardır.” denildi.

“06 Haziran 2021 günü Mardin’in Trafo mahallesinde korucu ve işbirlikçilerin yaşadığı semtin elektrik trafosuna yönelik sabotaj eylemi gerçekleştirilmiştir. Eylem sonucunda trafo tümden imha olurken mahalle uzun bir süre karanlığa teslim olmuştur.

Kürdistan dağlarında savaşan gerillalara pusu kuran, sömürgecilerin ve işgalcilerin kapı kulluğunu yapan, kendi halkına ve bütün halklara ihanet içerisinde bulunan işbirlikçiler ve korucular her gün eylemlerimizin hedefi olacaklardır.

Dağlarda ve şehirlerde gerillalarımızın, milislerimizin direnişi devam ederken, kendi içinde mafya ilişkileri bir bir açığa çıkan faşist devletin bu çürümüşlüğünü başta Kürdistan’da olmak üzere bu işbirlikçi korucular örtbas etmeye çalışmaktadırlar. Halklara ve gerilla güçlerimize karşı suç işleyenlerin hesabı yanlarına kar kalmayacaktır. Onlar için de son yaklaşıyor. Faşizme hizmet eden herkese, devrimci taarruzlarımız cevap olacaktır.

Faşizmi Yıkacağız Özgürlüğü Kazanacağız!

İleri…Daha İleri….”

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*