HBDH Kürdistan Komitesi’nden Batman’da eylem

HBDH Kürdistan Komitesi, “Şehit Sinan Dersim Devrimci İntikam Hamlesi” kapsamında 27 Mayıs günü Batman Merkez’de işbirlikçi Ömer Arbuşu’ya ait av malzemelerinin bulunduğu dükkana yönelik sabotaj eylemi düzenlendiğini açıkladı. Açıklamanın tamamı;

“27 Mayıs 2021 tarihinde Batman Merkez 1105. sokakta bulunan işbirlikçi Ömer Arburşu’ya ait olan ve av malzemelerinin satıldığı, bu işbirlikçi unsura ait mülke yönelik HBDH Kürdistan Komitesi olarak başlatmış olduğumuz Şehid Sinan Dersim Devrimci İntikam Hamlesi kapsamında sabotaj eylem gerçekleştirilmiştir. Eylem sonucunda dükkan, içindeki tüm malzemeler ile kullanılamaz hale gelmiştir.

Ömer Arburşu adlı unsur bölgede faşist Türk devletine açıktan destek vermekte, her fırsatta demokratik ve muhalif tüm eylem ve etkinliklerde kontralık-ajanlık yaparak kendi halkına karşı büyük bir suç işlemektedir. Faşist Türk devleti toplumu yozlaştırmak, ajanlaştırmak ve tüm duyargalarını kapatmak için tüm kirli yöntemlere başvurmaktadır. En büyük ilerlemeyi bu tür ajan kişi yapı ve kurumlar üzerinden yapmaktadır. Savaşın büyük bir kararlılık ile yürütüldüğü bu tarihi süreçte Türk devletinin saflarında yer alan tüm yapı, kişi ve kurumlar açık hedefimizdir.

Eylemimiz Şehid Sinan Dersim İntikam Hamlesi çerçevesinde, Kasım Engin yoldaş şahsında tüm Mayıs Ayı Şehitleri anısına gerçekleştirilmiştir.”

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*