HBDH Kürdistan Komitesi: “Mardin’de İşbirlikçinin Aracına Sabotaj Eylemi”

“HBDH, Mardin’de işbirlikçi Mehmet Aksoy’a ait araca sabotaj düzenledi, tüm işbirlikçileri uyardı. HBDH Milisleri’nin yapmış olduğu eylemin yazılı açıklaması aşağıdadır:

29.05.2021 tarihinde Mardin’in Ortaköy Mahallesi’nde işbirlikçi Mehmet Aksoy’a ait 47 KN 987 plakalı yük tırına yönelik milislerimizce sabotaj eylem gerçekleştirilmiştir. Eylem sonucunda tır içinde bulunan yükler ile beraber tümden imha olmuştur. Mehmet Aksoy adlı unsur yıllardır Türk devletine hizmet etmektedir ve bölgede gelişen asimilasyon, yozlaştırma ve ajanlaştırma faaliyetlerinde faşist Türk devletinin uşaklığını yapmaktadır. İkamet ettiği alanı kendisince güvenli bilip bir üs gibi kullanmış ve devrimimizin ağır saldırı altında olduğu her süreçte mücadelemizi darbelemek için hep hareket halinde olmuştur. Bütün yaşamlarını emekçi ve yoksulları sömürerek sürdürmeye çalışmış bunun mükafatı olarak da Türk faşizmine hizmet etmeyi ve biat etmeyi sürekli bir görev haline getirmiştir. Halklarımıza ve devrimimize karşı suç işleyen tüm unsurlar bundan önce olduğu gibi bundan sonra da açık hedefimiz olacak ve halkımıza karşı işledikleri suçun cezasını misliyle alacaklardır.

HBDH ve KBDH olarak bu tarihi görevi başarmanın, Türkiye ve Kürdistan halklarına karşı tarihi bir sorumluluk ve borç olarak temel hedefimiz olduğunu belirtiyoruz.

Eylemimiz Şehit Sinan Dersim İntikam Hamlesi çerçevesinde tüm mayıs ayı şehitleri anısına intikam eylemidir.”

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*