HBDH milislerinden Tarsus’taki Medeni Yağ Fabrikasına eylem

ANF Images

HBDH milisleri, Şehit Sinan Dersim Devrimci İntikam Hamlesi kapsamında Mersin’in Tarsus ilçesinde Organize Sanayi bölgesindeki Medeni Yağ Fabrikasına yönelik sabotaj eylemi düzenlediğini duyurdu.

Yazılı bir açıklama yapan Halkların Birleşik Devrim Hareketi (HBDH) Milisleri, şunları belirtti:

27 Mayıs 2021 tarihinde Mersin’in Tarsus ilçesinde bulunan Organize Sanayi Bölgesi’ndeki Medeni Yağ Fabrikasına yönelik HBDH milislerimizce Şehit Sinan Dersim Devrimci İntikam hamlesi çerçevesinde sabotaj eylem gerçekleştirilmiştir.

Eylem sonucu fabrika tamamen kullanılamaz hale gelirken çevrede bulunan fabrikalarda da büyük çaplı ekonomik kayıplar yaşanmıştır.

Faşist Türk devleti ve burjuvazisi insanlarımızı bir lokma ekmeğe muhtaç ederek, bin bir emekle elde ettiği tüm kazanımlarını rahat yaşamları uğruna sömürmekte ve bunu kirli savaşın en büyük malzemesi olarak kullanmaktadır.

Emekçi ve yoksul halklarımızdan elde ettiği sömürü kaynaklarını gerilla güçlerimize karşı katliam aracı olarak kullanmaktadır. Türkiye ve Kürdistan’da her gün gelişen itiraz büyüyerek gerilla direnişine paralel bir noktaya gelmektedir.

Asla unutmamalıyız ki; işçi ve emekçilerin özgürleşmesi gerilla zaferinin başarı ile sonuçlanmasına bağlıdır. Bu temelde HBDH Milisleri olarak açığa çıkan gerilla direnişini selamlıyor tüm ezilenleri gerilla mücadelesi ile bütünleşmeye ve faşist Türk sömürgeciliğini yıkmaya davet ediyoruz.

Eylemimiz HBDH Yürütme Kurulu üyesi Sinan Dersim yoldaş şahsında, 27 Mayıs 2020 yılında ölümsüzleşen büyük komutan Kasım Engin yoldaşa ve tüm Mayıs ayı şehitleri anısına intikam sözüdür.”

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*