Yasin Aydın (İmran Fırtına)/”Önderlerimizi anmak mücadelenin her zaman parçasıdır”

Yasin Aydın (İmran Fırtına): “Önderlerimizi anmak mücadelenin her zaman parçasıdır”

İmran Fırtına devrim ve sosyalizm için genç ve dinamik mücadelesini Türkiye metropellerinde ve ölümsüzleştiği Rojava topraklarında yürüttü. Lise mücadelesinde fırtına gibi esen, işçi direnişlerinde mekik dokuyan, eylem alanlarında faşistlerden hesap soran, devrimciliğin sıkışmış kalıplarını paramparça eden bir militan devrimcilik örneğini Rojava topraklarında işgalci TC ordusu ve çeteleri karşısında yenilmez bir devrimci pratikle ortaya koydu. İmran Fırtına’nın neşesi ve heyecanı bulunduğu alanı devrimci eylemlerin merkezi haline getirdi. Aynur Ada ile birlikte onlarca görevde yer aldı.  Aynur ve İmran, Rojava topraklarının savunulmasında tüm enternasyonalist devrimciler gibi inanç ve kararlılıkla savaştılar. Enternasyonal Özgürlük Taburu’nun cesur ve gözüpek savaşçıları olarak ardından yürünecek ayak izlerini miras bıraktılar.

Yasin Aydın(İmran Fırtına) 6 Kasım 2019 günü yoldaşı Göze Altunöz(Aynur Ada) ile birlikte faşist AKP/MHP faşizminin Rojava Devrimi’ne saldırıları karşısında Til Temir hattında savaşarak ölümsüzleştiler.

Komün Gücü olarak, komünar devrimciler ile ilgili “9-16 Mayıs Ölümsüzler Haftası” ile birlikte başlattığımız arşiv toplama çalışmamızı sizlerle de paylaşıyoruz. Eksik fotoğraf, video ve açıklamaların olduğunun farkındayız. En geniş çerçevede bu arşiv çalışmasının gelişmesi için tüm takipçilerimizden katkılarını bekliyoruz. İsterseniz bu sayfaya yorum bırakarak, isterseniz mail adresimize ulaşarak veya twitter adresimiz ile bizimle iletişim kurarak bu arşivin genişletilmesine katkı sunabilirsiniz.

Mail adresi: gucukomun@gmail.com

Twitter adresi: twitter.com/gucu_komun

Aşağıda komünar Yasin Aydın’ın devrimci yaşamında bulunduğu mücadele alanlarına ait olan fotoğraf, video ve açıklamalar vardır.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*