Göze Altunöz(Aynur Ada)/”devrimci savaş dünyanın en haklı, en saygıdeğer savaşıdır”

Göze Altunöz(Aynur Ada)/”devrimci savaş dünyanın en haklı, ne saygıdeğer savaşıdır”

DKP/BÖG ve Kadın Komünarlar Birliği/Kadın Özgürlük Gücü’nün kurucu komutasında yer alan Aynur Ada lise sıralarından Gezi barikatlarına kadar militan devrimciliğin ve kadın kurtuluş mücadelesinin öncüsü ve önderi oldu. Gezi direnişinin en tarihsel günü olan 11 Haziran’da barikatlardan bir adım geri atmadı, son mevzisine kadar direnişi Komutan Ulaş Bayraktaroğlu ile birlikte göğüsledi. BÖG’ün Kobanê savaşına dahil oluşuyla birlikte DKP/BÖG’ün tüm kuruluş ve inşa çalışmalarında yer aldı, hiçbir görevde tereddüde düşmedi. Gerilla alanlarında birleşik devrim mücadelesinin kurmaylığını üstlendi, Kadınların Birleşik Devrim Hareketi’nin kuruluşunda aktif rol aldı. IŞİD çetelerinin yok edilmesinde Minbic savaşı içerisinde yer aldı ve kadınların özgürlük mücadelesini bulunduğu siperlerde yükseltti.

6 Kasım 2019’da yoldaşı Yasin Aydın(İmran Fırtına) ile birlikte faşist AKP/MHP faşizminin Rojava Devrimi’ne saldırıları karşısında Til Temir hattında savaşarak ölümsüzleştiler.

Komün Gücü olarak, komünar devrimciler ile ilgili “9-16 Mayıs Ölümsüzler Haftası” ile birlikte başlattığımız arşiv toplama çalışmamızı sizlerle de paylaşıyoruz. Eksik fotoğraf, video ve açıklamaların olduğunun farkındayız. En geniş çerçevede bu arşiv çalışmasının gelişmesi için tüm takipçilerimizden katkılarını bekliyoruz. İsterseniz bu sayfaya yorum bırakarak, isterseniz mail adresimize ulaşarak veya twitter adresimiz ile bizimle iletişim kurarak bu arşivin genişletilmesine katkı sunabilirsiniz.

Mail adresi: gucukomun@gmail.com

Twitter adresi: twitter.com/gucu_komun

Aşağıda komünar Göze Altunöz’ün devrimci yaşamında bulunduğu mücadele alanlarına ait olan fotoğraf, video ve açıklamalar vardır.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*