Komünar Gökhan Taşyakan (Ulaş Adalı)/”And olsun ki, şart olsun ki, hesap sorulmadık tek bir gün olmayacak”

Gökhan Taşyakan(Ulaş Adalı): “And olsun ki, şart olsun ki, hesap sorulmadık tek bir gün olmayacak”

Ulaş Adalı(Gökhan Taşyakan) devrimci mücadeleye çok genç yaşta lise yıllarında dahil olmuştu. Bursa’lı göçmen bir aileden gelen Ulaş yoldaş, gençlik yıllarında YÖK protestolarından, NATO protestolarına ve İMF protestolarına kadar birçok devrimci kitle eyleminin örgütlenmesinde aktif görev almıştır. Gezi direnişi sırasında Taksim meydanında direniş barikatlarının en ön saflarında yerini almıştır. 

DKP/BÖG’ün kuruluş kongresinde delege olarak yer alan Ulaş Adalı yoldaş DKP/BÖG’ün devrimci savaş hattının netleşmesinde önemli katkıları olmuştur.

Halkların Birleşik Devrim Hareketi’nin Kuruluş çalışmalarında görev alan Ulaş Adalı yoldaş bu çalışmalara daha güçlü bir şekilde katkı sunmak için Medya Savunma Alanlarına geçmiştir. Burada görev yaptığı sürece mütevazi devrimci kişiliği ve yoldaşlığıyla birleşik devrim çalışmalarında öncü bir yoldaş olmuştur.

Komün Gücü olarak, komünar devrimciler ile ilgili “9-16 Mayıs Ölümsüzler Haftası” ile birlikte başlattığımız arşiv toplama çalışmamızı sizlerle de paylaşıyoruz. Eksik fotoğraf, video ve açıklamaların olduğunun farkındayız. En geniş çerçevede bu arşiv çalışmasının gelişmesi için tüm takipçilerimizden katkılarını bekliyoruz. İsterseniz bu sayfaya yorum bırakarak, isterseniz mail adresimize ulaşarak veya twitter adresimiz ile bizimle iletişim kurarak bu arşivin genişletilmesine katkı sunabilirsiniz.

Mail adresi: gucukomun@gmail.com

Twitter adresi: twitter.com/gucu_komun

Aşağıda komünar Gökhan Taşyakan’ın devrimci yaşamında bulunduğu mücadele alanlarına ait olan fotoğraf, video ve açıklamalar vardır.


Komünar Gökhan Taşyakan(Ulaş Adalı)’nın Ölümsüzleşmesinin Ardından Onun İçin Yazılan Yazılar;

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*