Komünar Muzaffer Kandemir(Doğan Kırefe)/”Enternasyonalizmin bayrağını IŞİD’in kalesinde dalgalandırdı”

“Enternasyonalizmin bayrağını IŞİD’in kalesinde dalgalandırdı”

7 Ocak 2017 tarihinde IŞİD’in kalesi olarak bilinen Rakka’ya yönelik devrimci savaş hamlesi başladığında Özgürlük Gücü savaşçısı ve Enternasyonalist Özgürlük Taburu üyesi olarak hamleye katılan Komünar Doğan Kırefe; Karadeniz’de asi bir çocuk, işçi sınıfı içinde militan, enternasyonel cephede özgürlük savaşçısı olarak devrim ve sosyalizmin bayrağını dalgalandırdı.

İşçi, emekçi ve proleterdi. Emperyalizme, faşizme ve kapitalizme olan öfkesi onu sosyalizm mücadelesinde bir nefer yaptı. Komünarlar Mehmet Ali ve Cihan yoldaşları gibi Sinop’ta doğmuş ve her zaman mücadele içerisinde yer almıştır. Şantiyelerdede ter dökmüş, işçi sınıfının mücadelesini omuzlamıştır.

Komün Gücü olarak, komünar devrimciler ile ilgili “9-16 Mayıs Ölümsüzler Haftası” ile birlikte başlattığımız arşiv toplama çalışmamızı sizlerle de paylaşıyoruz. Eksik fotoğraf, video ve açıklamaların olduğunun farkındayız. En geniş çerçevede bu arşiv çalışmasının gelişmesi için tüm takipçilerimizden katkılarını bekliyoruz. İsterseniz bu sayfaya yorum bırakarak, isterseniz mail adresimize ulaşarak veya twitter adresimiz ile bizimle iletişim kurarak bu arşivin genişletilmesine katkı sunabilirsiniz.

Mail adresi: gucukomun@gmail.com

Twitter adresi: twitter.com/gucu_komun

Aşağıda komünar Muzaffer Kandemir’in devrimci yaşamında bulunduğu mücadele alanlarına ait olan fotoğraf, video ve açıklamalar vardır.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*