Komünar Mustafa Barış Kalafat(Mehmet Ali Kasırga)/”Dikilen her fidan komün için dikilir. Düşen her can devrim için toprağa verilir”

“Dikilen her fidan komün için dikilir. Düşen her can devrim için toprağa verilir”

Birleşik Özgürlük Güçleri ve HBDH savaşçısı, Mehmet Ali Kasırga 11 Ağustos 2018 günü Pülümür’de faşist TC ordusu ile kahramanca çarpışan Atakan Mahir ve yoldaşlarıyla birlikte ölümsüzleşmiştir.

Mehmet Ali Kasırga, çocukluk yıllarından bu yana devrimci mücadele içerisinde yer almıştır. Çerkes halkının bir evladıdır. Tıpkı Doğan ve Cihan gibi Sinop’ta doğmuş, lise ve üniversite yıllarında mücadelede aktif rol almıştır. Komünar Muzaffer Kandemir ile birlikte aynı şantiyede ter dökmüş, işçi sınıfının mücadelesini omuzlamıştır. Gençlik mücadelesinden, proleteryanın kurtuluşuna ve dağlara uzanan yolda ömrünü bu kavgaya adamıştır. Komünarların Kasım Atılımı ile birlikte özgür alanlara gelmiş, Merkez Komutanlık bünyesinde Özgürlük Güçleri’nin kurucu kadroları arasında yer almıştır. Uzun bir süre Medya Savunma Alanları’nda Rasih Kurtuluş Müfrezesinin komutanlığını yapmıştır. Bir çok savaşçının doğrudan yetiştirilmesinde ve bir çok farklı birimin yönetiminde bizzat görev üslenmiştir. Medya Savunma Alanları’ndan Rojava’ya bir çok alan ve cephede savaşmıştır.

Cana yakınlığı, sıcakkanlılığı, dosta güven ve düşmana korku veren iradesiyle komünarların çizgisi olmuştur.

Komün Gücü olarak, komünar devrimciler ile ilgili “9-16 Mayıs Ölümsüzler Haftası” ile birlikte başlattığımız arşiv toplama çalışmamızı sizlerle de paylaşıyoruz. Eksik fotoğraf, video ve açıklamaların olduğunun farkındayız. En geniş çerçevede bu arşiv çalışmasının gelişmesi için tüm takipçilerimizden katkılarını bekliyoruz. İsterseniz bu sayfaya yorum bırakarak, isterseniz mail adresimize ulaşarak veya twitter adresimiz ile bizimle iletişim kurarak bu arşivin genişletilmesine katkı sunabilirsiniz.

Mail adresi: gucukomun@gmail.com

Twitter adresi: twitter.com/gucu_komun

Aşağıda komünar Mustafa Barış Kalafat’ın devrimci yaşamında bulunduğu mücadele alanlarına ait olan fotoğraf, video ve açıklamalar vardır.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*