Görkem Tuğal (Nurhak Cem)/”Korku seni tutsak eder, umut ise özgür kılar…”

“Korku seni tutsak eder, umut ise özgür kılar…”

Afrin işgaline karşı, işgalin başladığı gün itibariyle Afrin savunmasında yerini alan Görkem Tuğal(Nurhak Cem)’i yine bir başka ölümsüz komünar Bayram Ali Akdeniz ile beraber anmak gerekmektedir. Onlar, Afrin savaşında yerlerini almış, bulundukları cephelerde kahramanca savaşarak ölümsüzleşmişlerdir.

Doğup büyüdükleri topraklardan yola çıkarak devrim ve sosyalizm mücadelesinin en çetin kavgasına katılan Bedreddin Akdeniz, Eylem Ataş ve Özge Bali’nin inancını kuşanıp, cesaretiyle hareket etmişlerdir. Tank toplarının, obüslerin ve savaş uçaklarının bombardımanı altında Afrin savunmasında yer alan binlerce Arap, Kürt ve Enternasyonalist devrimci güçler ile birlikte cephe cephe, mevzi mevzi işgal güçlerini vurmuş, ağır kayıplar verdirmiştir.

Nurhak Cem(Görkem Tuğal) 27 Ocak 2018 tarihinde ölümsüzleşmiştir.

Komün Gücü olarak, komünar devrimciler ile ilgili “9-16 Mayıs Ölümsüzler Haftası” ile birlikte başlattığımız arşiv toplama çalışmamızı sizlerle de paylaşıyoruz. Eksik fotoğraf, video ve açıklamaların olduğunun farkındayız. En geniş çerçevede bu arşiv çalışmasının gelişmesi için tüm takipçilerimizden katkılarını bekliyoruz. İsterseniz bu sayfaya yorum bırakarak, isterseniz mail adresimize ulaşarak veya twitter adresimiz ile bizimle iletişim kurarak bu arşivin genişletilmesine katkı sunabilirsiniz.

Mail adresi: gucukomun@gmail.com

Twitter adresi: twitter.com/gucu_komun

Aşağıda komünar Görkem Tuğal’in devrimci yaşamında bulunduğu mücadele alanlarına ait olan fotoğraf, video ve açıklamalar vardır.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*