Eylem Ataş (Cemre Heval)/”çocuklarımızın cansız bedenleri kıyıya vurmasın diye”

“çocuklarımızın cansız bedenleri kıyıya vurmasın diye”

Cemre Heval, Rojava’da katil IŞİD çetelerine karşı savaşırken 27 Haziran 2016’da ölümsüzleşti. Türkiyeli bir devrimci olarak lise yıllarından itibaren devrimci mücadele içerisinde olan Cemre Heval(Eylem Ataş) hem gençlik hem de kadın kurtuluş mücadelesinde en ön saflarda mücadele yürüttü.

Eylem Ataş (Cemre Heval), kadınların kurtuluş mücadelesinde komünar kadınların öncüsü oldu. Kadın özgürlük gücünü kuşanarak zaferin yolunu gösterdi. Eylem Ataş komünarların ilk ölümsüzleşen kadın savaşçısı oldu.

Komün Gücü olarak, komünar devrimciler ile ilgili “9-16 Mayıs Ölümsüzler Haftası” ile birlikte başlattığımız arşiv toplama çalışmamızı sizlerle de paylaşıyoruz. Eksik fotoğraf, video ve açıklamaların olduğunun farkındayız. En geniş çerçevede bu arşiv çalışmasının gelişmesi için tüm takipçilerimizden katkılarını bekliyoruz. İsterseniz bu sayfaya yorum bırakarak, isterseniz mail adresimize ulaşarak veya twitter adresimiz ile bizimle iletişim kurarak bu arşivin genişletilmesine katkı sunabilirsiniz.

Mail adresi: gucukomun@gmail.com

Twitter adresi: twitter.com/gucu_komun

Aşağıda komünar Eylem Ataş’ın devrimci yaşamında bulunduğu mücadele alanlarına ait olan fotoğraf, video ve açıklamalar vardır.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*