Komünar Michael Israel (Robin Agiri)/”ben bu kutsal mücadelede yer almak için geldim”

24 Kasım 2016 tarihinde Minbiç’in IŞİD çetelerinden kurtarılmasında ölümsüzleşen Robin Agiri Amerika’dan Rojava’ya enternasyonalizm bayrağı dalgalandırdı.

Robin Agiri “Rojava ve Kuzey Suriye’de halkların özgürlüğü için devrim var. Ben bu kutsal mücadelede yer almak için geldim” sözleriyle geldiği Rojava topraklarında enternasyonalist duygu ve düşünceleriyle hareket etmiş ve Suriye-Rojava halklarının en büyük düşmanı AKP-IŞİD faşist çetelerine karşı savaşırken ölümsüzleşmiştir.

Komün Gücü olarak, komünar devrimciler ile ilgili “9-16 Mayıs Ölümsüzler Haftası” ile birlikte başlattığımız arşiv toplama çalışmamızı sizlerle de paylaşıyoruz. Eksik fotoğraf, video ve açıklamaların olduğunun farkındayız. En geniş çerçevede bu arşiv çalışmasının gelişmesi için tüm takipçilerimizden katkılarını bekliyoruz. İsterseniz bu sayfaya yorum bırakarak, isterseniz mail adresimize ulaşarak veya twitter adresimiz ile bizimle iletişim kurarak bu arşivin genişletilmesine katkı sunabilirsiniz.

Mail adresi: gucukomun@gmail.com

Twitter adresi: twitter.com/gucu_komun

Aşağıda komünar Michael Israel’in devrimci yaşamında bulunduğu mücadele alanlarına ait olan fotoğraf, video ve açıklamalar vardır.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*