Komünar İbrahim Tufan Eroğluer(Hasan Ali)/”Güç iştir bir tarihi insan gibi yaşamak/bir hayatı insan gibi tamamlamak…”

“Güç iştir bir tarihi insan gibi yaşamak/bir hayatı insan gibi tamamlamak…”

29 Mayıs 2017 tarihinde Rakka cephesinde, IŞİD çetelerine karşı yürütülen savaşta şehit düşmüştür. MLKP savaşçısı Ayşe Deniz Karacagil (Destan Temmuz) ile birlikte iki Türkiyeli devrimci, iki devrim fidanı, yan yana, omuz omuza savaşmış, öyle de ölümsüzleşmiştir.

Komün Gücü olarak, komünar devrimciler ile ilgili “9-16 Mayıs Ölümsüzler Haftası” ile birlikte başlattığımız arşiv toplama çalışmamızı sizlerle de paylaşıyoruz. Eksik fotoğraf, video ve açıklamaların olduğunun farkındayız. En geniş çerçevede bu arşiv çalışmasının gelişmesi için tüm takipçilerimizden katkılarını bekliyoruz. İsterseniz bu sayfaya yorum bırakarak, isterseniz mail adresimize ulaşarak veya twitter adresimiz ile bizimle iletişim kurarak bu arşivin genişletilmesine katkı sunabilirsiniz.

Mail adresi: gucukomun@gmail.com

Twitter adresi: twitter.com/gucu_komun

Aşağıda komünar İbrahim Tufan Eroğluer’in devrimci yaşamında bulunduğu mücadele alanlarına ait olan fotoğraf, video ve açıklamalar vardır.

Ayrıca İbrahim Tufan Eroğluer’in yazmış olduğu yazılara, devrimci eğitim notlarının olduğu linkimizi de sizlerle paylaşıyoruz.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*