Komünar Cenk Kılagöz(Cömert Nazif Efe)/Dörtler: Devrimci Feda Kuşağının Cömert’i, Özgürlük Güçlerinin Mermisi

Dörtler: Devrimci Feda Kuşağının Cömert’i, Özgürlük Güçlerinin Mermisi

27 Nisan 2017 tarihinde Dar Azza’da faşist Türk askerleri ve onlara bağlı faşist çetelerle girilen çatışmada, yanında ki üç yoldaşıyla birlikte – İdil Güler, Cihan Efe, Zahide Rosa Suk – teslim alınamayan devrimci feda kuşağının devamcısı olan Cömert, son mermisine kadar çarpıştı. Cömert Nazif Efe, düşmanın eline geçmemek için son mermisini kendisine saklamıştır.

Parti ismini, kendisi gibi devrim ve sosyalizm mücadelesinde ölümsüzleşen “Cömert Kayar”dan alan komünar ölümsüz, Dörtlerin Cihan’ı, iradesiyle devrimci bir miras bırakmıştır.

Komün Gücü olarak, komünar devrimciler ile ilgili “9-16 Mayıs Ölümsüzler Haftası” ile birlikte başlattığımız arşiv toplama çalışmamızı sizlerle de paylaşıyoruz. Eksik fotoğraf, video ve açıklamaların olduğunun farkındayız. En geniş çerçevede bu arşiv çalışmasının gelişmesi için tüm takipçilerimizden katkılarını bekliyoruz. İsterseniz bu sayfaya yorum bırakarak, isterseniz mail adresimize ulaşarak veya twitter adresimiz ile bizimle iletişim kurarak bu arşivin genişletilmesine katkı sunabilirsiniz.

Mail adresi: gucukomun@gmail.com

Twitter adresi: twitter.com/gucu_komun

Aşağıda komünar Cenk Kılagöz’e ait olan fotoğraf, video ve açıklamalar vardır

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*