Komünar Mahir Arpaçay (Tamer Arda)/”Bir devrimcinin düşman karşısındaki en büyük silahı,onun inancı ve sarsılmaz iradesidir”

Devrimci bir ailenin çocuğu ve Caferi halkının yiğit evladı olan Mahir Arpaçay(Tamer Arda) Rojava’da IŞİD’e karşı savaşın en yoğun zamanlarında atılım yapan Komünarların ilk gidenlerindendi. Tamer Arda parti ismiyle ölümsüz devrimcilerin adlarını kendisine miras aldı ve yoldaşı Bedreddin Akdeniz’den çok kısa bir süre sonra 2 Haziran 2015 tarihinde ölümsüzleşerek adını, onurunu, pratiğini ve iradesini Komünarlara miras bıraktı.

“Bir devrimcinin düşman karşısındaki en büyük silahı,onun inancı ve sarsılmaz iradesidir” sözünü kendisinden sonra toprağa düşen her komünarın parolası yaptı.

Komün Gücü olarak, komünar devrimciler ile ilgili “9-16 Mayıs Ölümsüzler Haftası” ile birlikte başlattığımız arşiv toplama çalışmamızı sizlerle de paylaşıyoruz. Eksik fotoğraf, video ve açıklamaların olduğunun farkındayız. En geniş çerçevede bu arşiv çalışmasının gelişmesi için tüm takipçilerimizden katkılarını bekliyoruz. İsterseniz bu sayfaya yorum bırakarak, isterseniz mail adresimize ulaşarak veya twitter adresimiz ile bizimle iletişim kurarak bu arşivin genişletilmesine katkı sunabilirsiniz.

Mail adresi: gucukomun@gmail.com

Twitter adresi: twitter.com/gucu_komun

Aşağıda komünar Mahir Arpaçay’a ait olan fotoğraf, video ve açıklamalar vardır.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*