Komünar Bedrettin Akdeniz (Ekin İnce Memed-Suphi Şoreş) / “Gururumuzdur bizi hayatta dimdik tutan.”

Devrimci mücadeleye yaşamının her anını devrimcileştirerek katkı sunan Bedrettin Akdeniz, “Kobane düştü düşecek” denilen günlerde yüzünü Kürdistan’a dönmüş ve barbar, kan emici IŞİD çeteleri ile savaşmak için doğup-büyüdüğü çukurova topraklarının kahramanı İnce Memed’in adalet ve özgürlük kılıcını kuşanarak, içinden geldiği devrimci geleneğin atılım öncülerinden Ekin Amara’dan esinlenerek komünarların ilk yola düşeni, Ekin İnce Memed’i oldu. Kobane zaferi ile DKP/BÖG’ün enternasyonalist ve proleter bayrağını devrimle buluşturmak için Rojava’nın devrim işçilerinden Suphi Şoreş oldu ve Serekaniye’nin özgürleştirilmesinde ölümsüzleşti. Komünar Bedrettin Akdeniz, “Gururumuzdur bizi hayatta dimdik tutan.” sözleri ile devrimci mücadeleye yaşamını, düşüncelerini, pratiğini miras bıraktı.

Komün Gücü olarak, komünar devrimciler ile ilgili “9-16 Mayıs Ölümsüzler Haftası” ile birlikte başlattığımız arşiv toplama çalışmamızı sizlerle de paylaşıyoruz. Eksik fotoğraf, video ve açıklamaların olduğunun farkındayız. En geniş çerçevede bu arşiv çalışmasının gelişmesi için tüm takipçilerimizden katkılarını bekliyoruz. İsterseniz bu sayfaya yorum bırakarak, isterseniz mail adresimize ulaşarak veya twitter adresimiz ile bizimle iletişim kurarak bu arşivin genişletilmesine katkı sunabilirsiniz.

Mail adresi: gucukomun@gmail.com

Twitter adresi: twitter.com/gucu_komun

Aşağıda komünar Bedrettin Akdeniz’in devrimci yaşamında bulunduğu mücadele alanlarına ait olan fotoğraf, video ve açıklamalar vardır.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*