DKP/BÖG Milislerinden Molotoflu Yürüyüş: Ölümsüzlerimizin İzindeyiz!

9 Mayıs 2021 günü, İstanbul’da gece saatlerinde DKP/BÖG Milisleri “Ölümsüzlerin izinde, partiyle zafere” yazılı pankart taşıyarak, molotoflu yürüyüş gerçekleştirdi. DKP kurucu komutanı ve önderi Ulaş Bayraktaroğlu ve ölümsüz komünarların anıldığı “9-16 Mayıs Ölümsüzler Haftasını” selamlayan milisler, faşizme karşı devrimci önder Ulaş Bayraktaroğlu’nun ve ölümsüzlerin izinde yürüdüklerini ajitasyonlarla duyurdu.

Milisler yaptıkları yürüyüşte çevre halkına seslenerek;

“Bugünün Mahir Çayan’ı, Deniz Gezmiş’i, İbrahim Kaypakkaya’sı olma cüreti ve iradesiyle dönemin devrimci görevlerine aday olan Komünarlar, Bostancı’dan Rojava’ya, Dersim’den İstanbul’a, Menbiç’ten Çukurova’ya, Tıl-Temir’den Ankara’ya, devrim bayrağını taşımanın gerektirdiği sarp ve dolambaçlı yollarda feda kuşağının mirasına layık olarak buzu kırıyor, yolu açıyor.  Bu cüretimiz, komünarların terazisini kuran Ulaş Bayraktaroğlu’nun yenilgi tanımayan öncülüğünden geliyor. Onun yolunda DKP; ölümsüzlerin ve yenilmezlerin partisidir.

Bu doğrultuda her komünar; 9-16 Mayıs Ölümsüzler Haftası içerisinde onların mücadele mirası üzerinden gelişen devrimci pratiğin önemini ve onların talimatları olan 2021 yılında kesintisiz devrimci taarruz halinde faşizmi yıkmayı görev bilmektedir.

Ölümsüzlerimizin gıpta duyulan devrim tutkusu, militanlığı ve yaratıcılığı yeni devrimci atılım döneminde Ulaş’laşmanın, Aynur’laşmanın devrimci taarruz hamlesi olacaktır. Aynı zamanda partimiz açısından, 2021 yılı patriyarkal kapitalizme karşı kadın kurtuluş mücadelesinin öncü komutanı, kadın komünarcı Aynur’laşmanın yılıdır.” dedi.

Milisler yaptıkları yürüyüşü “Ulaş Bayraktaroğlu Ölümsüzdür”, “Devrim Şehitleri Ölümsüzdür” sloganlarıyla sonlandırdı.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*