DKP/BÖG: Ölümsüzlere Sözümüz, Faşizmi Yıkacağız!

Kurucu önderimiz, komutanımız Ulaş Bayraktaroğlu’nun ölümsüzleşmesi ile ilan ettiğimiz 9-16 Mayıs “Ölümsüzler Haftası”nı 2021 yılında ülkede ve bölgede yeni devrimci atılım döneminin doğduğu, faşizmi yıkma iradesinin geliştiği bir kesitte karşılıyoruz.

2021 yılı faşizmin işçi sınıfı ve ezilen halkların mücadelesine en yoğun saldırdığı bir yıl oluyor. Sınıf mücadelesi ve devrimci güçler güçlü yanıtlarla, kıran kırana bir kavga yılı olarak faşizmin üstüne yürüyor. Devrim ve sosyalizm mücadelesi emperyalist-kapitalist sistemin çürümüşlüğü karşısında tüm dünyada yeniden boy veriyor, devrimler çağını aralıyor. Türkiye’de ve Kürdistan’da bu çağın öncülüğü birleşik devrim mücadelesinde cisimleşiyor.

Partimiz, devrim ve sosyalizm mücadelesinde üstlendiği öncülük ve tarihsel sorumluluklar gereği, birçok komutanını ve savaşçısını birleşik devrim sancağı altında sonsuzluğa uğurladı. Aynı zamanda birleşik devrim sancağı altında onlarca siper yoldaşımızla toprağımız birbirine karıştı. Bu uğurda ölümsüzleşen her siper yoldaşımızın onurlu adlarını partimizin devrim ve sosyalizm mücadelesinde bayraklaştıracağız. Komünar savaşçılar gücünü ölümsüzlerden, isimlerini onların hatıralarından alarak zafere doğru yürümektedir.

Bugünün Mahir Çayan’ı, Deniz Gezmiş’i, İbrahim Kaypakkaya’sı olma cüreti ve iradesiyle dönemin devrimci görevlerine aday olan Komünarlar, Bostancı’dan Rojava’ya, Dersim’den İstanbul’a, Menbiç’ten Çukurova’ya, Tıl-Temir’den Ankara’ya, devrim bayrağını taşımanın gerektirdiği sarp ve dolambaçlı yollarda feda kuşağının mirasına layık olarak buzu kırıyor, yolu açıyor.  Bu cüretimiz, komünarların terazisini kuran Ulaş Bayraktaroğlu’nun yenilgi tanımayan öncülüğünden geliyor. Onun yolunda DKP; ölümsüzlerin ve yenilmezlerin partisidir.

Bu doğrultuda her komünar; 9-16 Mayıs Ölümsüzler Haftası içerisinde onların mücadele mirası üzerinden gelişen devrimci pratiğin önemini ve onların talimatları olan 2021 yılında kesintisiz devrimci taarruz halinde faşizmi yıkmayı görev bilmektedir.

Göğü fethe çıkan komün devrimciliğinin hedefi burjuva iktidarını yok etmek ve kopuş devrimciliğinin parçaladığı statükocu, reformist, düzen içi sol anlayışa karşı devrim mücadelesini korumak ve zaferle taçlandırmaktır. Ölümsüzlerimizin gıpta duyulan devrim tutkusu, militanlığı ve yaratıcılığı yeni devrimci atılım döneminde Ulaş’laşmanın, Aynur’laşmanın devrimci taarruz hamlesi olacaktır. Aynı zamanda partimiz açısından, 2021 yılı patriyarkal kapitalizme karşı kadın kurtuluş mücadelesinin öncü komutanı, kadın komünarcı Aynur’laşmanın yılıdır.

DKP/BÖG olarak sözümüz Ulaş Bayraktaroğlu’nun sözüdür. Onun tüm parti yapımıza sözü “zafer”dir. Başkaca bir ihtimal tanımayan partimiz 9 Mayıs 2017 tarihinde ölümsüzleşen Komutan Ulaş Bayraktaroğlu şahsında başta tüm ölümsüzlerimize, onların kavgasını yücelten değerli ailelerimize, Türkiye işçi sınıfı ve ezilen halklarımıza sözümüz, faşizmi yıkmak olacaktır.

Partimiz; sınıfsız, sömürüsüz ve sınırsız bir dünya yaratmak için yürüttüğümüz devrimci savaşa tüm işçileri, emekçileri, kadınları ve gençleri katılmaya, birleşik devrim mücadelesiyle bu kavgayı büyütmeye çağırıyor.

Ulaş Bayraktaroğlu Ölümsüzdür!

Komünarlar Ölümsüzdür!

Yaşasın DKP/BÖG!

Yaşasın Birleşik Devrim Hareketimiz!

DKP/BÖG – 9 Mayıs 2021

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*