HBDH ve DKP/BÖG Gerillası İmera Fera Yeşilgöz:” AKP-MHP faşizmi yaşadığı yenilgileri işçi sınıfına, ezilen halklara ödetmeye çalışmaktadır”

HBDH ve DKP/BÖG Gerillası İmera Fera Yeşilgöz, MedyaHaber’de katıldığı özel programda 1 Mayıs gündemli değerlendirmelerde bulundu.  Konuşmasına mayıs ayının devrimci mücadelede ki ölümsüzlerini ve DKP/BÖG’ün Ölümsüzler Haftasını anarak başlayan Yeşilgöz “Taksim Meydanı direnişlerinde işçi sınıfının bedel ödediğini görmekteyiz” diyerek Taksim Meydanı üzerinde ki ısrarın devrimci mücadeledeki önemini belirtti.

İmera Fera Yeşilgöz konuşmasında ayrıca “işçi sınıfının kendi karşısında devlet gücünün bulunduğunu ve bunu özellikle bu pandemi sürecinde görmesi gerekir” dedi.

Konuşmasının devamında işçi sınıfı ve gerilla direnişi arasında ki bağa değinen Yeşilgöz “Gare operasyonu bizlere göstermiştir ki gerilla, kendisini her türden teknikle donatılan askeri güçler karşısında yine en ileri zafer gücü olmuştur. AKP-MHP faşizmi her türden yenilgisini ileri düzey teknolojileri ile kendini halka pazarlamaya çalışmaktadır. Fakat ordusunun yetersizliği gerilla güçleri karşısında yeterli güç olamamıştır. AKP-MHP faşizmi yaşadığı yenilgileri işçi sınıfına, ezilen halklara ödetmeye çalışmaktadır. Gare zaferi faşizme karşı mücadelede en öncü güçtür. Gerilla işçi sınıfı ve ezilenlerin özgürlüğünün garantörü durumundadır. Gare zaferi tüm işçi sınıfı ve ezilenlere direniş çağrısı oluşturmaktadır” dedi.

Yayını İzlemek İçin;

https://medyahaber.info/ozel-program-03-05-2021-2/

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*