DKP/BÖG: Bostancı’dan Dar Azza’ya, Devrimci Feda Kuşağı Faşizmi Yıkacak!

Devrimler çağının devrimcileri olarak kapitalizmin en yüksek örgütlenme biçimi olan emperyalist-faşist iktidarlara karşı mücadele yürütüyoruz. İçinde bulunduğumuz yüzyıl bu gerçekle devam ediyor. Emperyalist-kapitalist sistem için ayakta durma, devrimci güçler açısından ise işçi sınıfı ve ezilenlerin iktidarını kurma mücadelesi en şiddetli haliyle sürüyor. Biliyoruz ki içinde bulunduğumuz coğrafyanın devrimi dünyanın yeni devrine adım olacak, bu bilinçle emperyalist-kapitalist-faşist yoğunlaşmanın göbeğinde hiç durmadan hareket ediyor, özgürlük ve komün gücü kadroları olarak zafer gücüne doğru ilerliyoruz.

Partimizin zafere doğru ULAŞ’laşma hamlesinin manifestosu olan Orhan Yılmazkaya ve bu hamlenin en somut cüreti, öne çıkma cesareti olan İdil Güler, Cömert Nazif Efe, Cihan Efe ve Zahide Rosa Suk ölümsüzleşmelerinin yıl dönümünde hem partimizin rotasını bir kez daha tayin ediyor hem de birleşik devrim mücadelesindeki ısrarımızın kararlaşmış sembolleri oluyorlar.

27 Nisan 2009 tarihinde İstanbul Bostancı’da Türkiye egemenlerini şaşkına çeviren bir devrimci pratikle hem devrimci geleneğin hem de devrimci geleceğin devrimci mirası olarak ölümsüzleşen komutan Orhan Yılmazkaya teslim olmayan bir devrimci feda kuşağının mütevazi gücüyle destanlaşan militan örneklerinden birini 6 saati aşan direnişiyle sergiledi. Komünarlar açısından Orhan Yılmazkaya yoldaşın son nefesi partimizin atılım fırtınasına dönüştü. Önce Gezi alanları sonra Kobane sokakları faşizme, çetelere, işgalciliğe, sömürgeciliğe karşı bir uçtan diğerine ilmik ilmik ilerleyen Orhan’ların yolu oldu.

27 Nisan 2017 tarihinde partimiz artık yeni bir evrenin sürecini örgütlemeye başladı. Türkiye dağlarına, kentlerine, sokaklarına kök salmak, faşizmin korkulu rüyası yeni Orhan’lar olmak için yola düşen Özge, Yusuf, Asiye, Cenk yoldaşlar Dar Azza’da faşist Türk ordusuna ve beslediği çetelere karşı sıkılmadık kurşun kalmayana dek kahramanca çarpışarak omuz omuza, sırt sırta göğü fethe çıktı. Partimizin özgürlük gücü atılımının mimarı olan dörtler, komün gücü atılımının da mimarı olarak sınırın sıfır noktasında bayrağı yeni komünar kadrolara devretti.

Partimiz DKP/BÖG 2.kongresi ile önüne koyduğu Ulaş’laşma hamlesinde manifestosunu Orhan Yılmazkaya’nın belirlediği mimarlığını İdil, Cömert, Zahide, Cihan yoldaşların yaptığı zafere doğru yürüyüşte birleşik devrim mevzilerinden faşizmi yıkmak, özgürlüğü kazanmak için ilerliyor. Partimiz, tarihsel olarak birbirlerinin ardılı olan ölümsüzlerimiz Orhan Yılmazkaya ve Dört’lerin izinden kesintisiz devrimci taarruz halinde olmaya devam ediyor.

Bugün dağlarda işgalci, sömürgeci saldırılara karşı gerilla güçlerimiz, kentlerde faşist sömürü iktidarının saldırılarına karşı müfrezelerimiz, milislerimiz her türlü mücadelenin ihtiyacına cevap verecek donanım ve yetkinlikte faşizmi yıkacak devrimci enerji ve nitelikle İdil, Cömert, Zahide, Cihan olmaya, Orhan Yılmazkaya olmaya hazırlanıyor, konumlanıyor. Faşizmi Yıkacağız, Biz Kazanacağız! Bostancı’dan Dar Azza’ya teslim olmayan devrimci feda kuşağı kazanacak, birleşik devrim kazanacak!

Özge Bali (İdil Güler), Asiye Özlahlan (Zahide Rosa Suk), Yusufbaş Akay (Cihan Efe), Cenk Kılagöz(Cömert Nazif Efe) Ölümsüzdür!

Orhan Yılmazkaya Ölümsüzdür!

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*