DKP/BÖG Merkez Komite: “Sinan Yoldaş Ölümsüzdür!”

Faşist Türk devletinin 27 Ekim 2020 tarihinde gerçekleştirdiği Hava saldırısında Sinan Dersim yoldaş ölümsüzleşmiştir. KCK’nin Yürütme Konseyinde, HPG’nin Komuta Konseyinde ve HBDH’nın Yürütme Komitesi’nde görev alan Sinan yoldaş şahsında Partisi, Kürdistan halkı ve ailesine baş sağlığı dileklerimizi iletiriz. Sinan yoldaş mücadeledeki duruşu, yaşam içerisinde mütevaziliği ve yoldaşlığıyla örnek ve öncü bir yoldaştı.

Sinan yoldaş kendi partisinin örgütsel görevlerinin yanısıra ortak mücadele zeminimiz olan Birleşik Devrim Hareketi  çalışmalarının örgütlenmesi sürecine çok önemli katkıları olmuştur. HBDH’ın kuruluş salışmaları sonrasındaki dönemde özellikle birleşik devrim mücadelesinin güçlendirilmesi konusunda bitmeyen bir enerji ile önemli bir emek vermiştir.  Dağlarda ve şehirde gerilla, milis ve devrimci kitle faaliyeti temelinde birçok çalışmanın örgütleyicisi ve yürütücüsü olmuştur.

Bizler Türkiye ve Kürdistan devrim mücadelesinin birleşik devrim mücadelesinde iç içe geçmiş bir şekilde önemli ve büyük bedeller pahasını geliştiğinin farkındayız. Bu yönüyle Sinan yoldaşın mücadele içerisinde başarıyla yerine getirdiği önemli görevleri ve sorumluluklar düşünüldüğünde onun yarattığı mücadele değerleri birleşik devrim mücadelesi içerisinde bizlere yol göstermeye devam edecektir.

Partimizin Medya Savunma Alanlarında üstlenme ve gerilla mücadelesi tecrübelerinden öğrenme sürecinde bizler üzerinde de önemli emeği olan bir yoldaştır. Gerilla mücadelesinin tecrübelerini paylaşma ve pratik mücadelenin inceliklerini aktarma konusundaki sabırlı emeği bizler açısından çok değerlidir.

Bizler onun mücadele anısı önünde bir kez daha belirtmek isteriz;Türkiye ve Kürdistan Birleşik devrim mücadelesini zafere taşımak Sinan yoldaşın en önemli hedefleri arasındaydı. Bu hedefi en kararlı şekilde hayata geçirmek ve düşmandan Sinan yoldaş şahsından katledilen bütün yoldaşların hesabını sormak boynumuzun borcudur.

Sinan Dersim Ölümsüzdür

Yaşasın Birleşik devrim mücadelemiz

Faşizmden hesabını soracağız

DKP/BÖG Merkez Komite

22.04.2021

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*