MLKP Hüseyin Demircioğlu Akademisi Komutanlığı: HALKLARIMIZA VE EMEKÇİ KAMUOYUNA

Sömürgeci faşist Türk devleti, “güvenlikli tampon bölge” oluşturma adı altında Güney Kürdistan’ı işgal etme planının bir parçası olarak 10 Şubat 2021 tarihinde Gare alanına dönük bir saldırı gerçekleştirmiştir.

50 savaş uçağı, onlarca Kobra ve Skorsky helikopter ile gerçekleştirilen ve dört gün süren saldırı sonrasında sömürgeci faşist Türk ordusu ve işbirlikçileri, gerillanın destansı direnişi karşısında büyük bir hezimet yaşamıştır. Geride birçok ölü bırakarak kaçmak zorunda kalmıştır. Sahip olduğu tüm askeri ve savaş tekniğini kullanmasına rağmen istediği sonucu alamamakla birlikte, özgürlük savaşçıları karşısında tam anlamıyla bir bozguna uğramıştır. Hal böyle olunca faşist şefin şov hevesi de kursağında kalmıştır.

Sömürgeci faşist Türk burjuva devleti, bu saldırının amacını Kürt Özgürlük Hareketi’nin elinde tutuklu olan MİT elamanlarını, polis ve askerleri kurtarmak olarak açıklasa da saldırının amacının bu olmadığı biliniyor. Ki eğer esir asker ve polisleri kurtarabilseydi bunu AKP-MHP faşist iktidarının ömrünü bir süre daha uzatmanın aracı haline getirecekti. Faşist Türk devleti, 24 Temmuz 2015’te Medya Savunma Alanları’na yönelik saldırıyla neyi hedefliyorduysa, Gare alanına dönük saldırının hedefinde de o vardı.

Daha öncesinde kullandığımız ve terk ettiğimiz nokta da, 10 Şubat 2021 tarihinde savaş uçaklarıyla gerçekleştirilen hava bombardımanının hedefi olmuştur. Daha öncesinde parti çalışmalarında yer almış, sonrasında ise kişisel zaaflarının esiri olarak, kaçıp düşmana teslim olan bir hainin vermiş olduğu bilgiye bağlı olarak bu terk edilen noktanın hedef haline geldiğini biliyoruz. Bu saldırıda her hangi bir gerilla kaybımız olmamıştır.

MLKP/ FESK gerillaları, hava saldırısı sonrası olası bir karasal saldırıya karşı öncesinde belirlenen savunma planları dahilinde mevzilerinde konumlanmış, bulunduğumuz mevzilere herhangi bir yönelimi olmayan düşmanın 4 gün sonra alandan apar topar kaçmasından dolayı güçlerimizle düşman arasında her hangi bir sıcak çatışma yaşanmamıştır.

Partimiz, faşist Türk devletinin, PKK’yi yok etme, Rojava devrimini boğma, dört parçadaki Kürt ulusunun özgürlük hakkını zincire vurma ve köle haline getirmeyi hedefleyen inkarcı sömürgeci planlarına karşı dün olduğu gibi bugünde üzerine düşen devrimci görevleri yerine getirmeye devam edecektir. Partimizin, Medya Savunma Alanlarındaki komünist gerillaları olarak canımız pahasına savaşarak özgürlük bayrağını yükseklerde tutmaya devam edeceğimizi bir kez daha ilan ediyoruz.

Yaşasın Gare Direnişimiz Ve Zaferimiz!

Kahrolsun Sömürgeci Faşist Diktatörlük!

MLKP

Hüseyin Demircioğlu Akademisi Komutanlığı

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*