TKP-ML/TİKKO GENEL KOMUTANLIĞI: FAŞİZME VE İŞGALE KARŞI İSYANI HER TARAFA YAYALIM, FAŞİZMİ YIKALIM, ÖZGÜRLÜĞÜ KAZANALIM!

Faşist Türk devleti 10. 02. 2021 gece 03:00 sıralarında yoğun hava saldırısı ve devamında yaptığı indirmelerle medya savunma alanlarına yeni bir  işgal saldırısının startını vermiş bulunuyor. Faşist Türk devleti, yanına işbirlikçi KDP’yi ve Roj Peşmergelerini de alarak bu alanlarda işgal saldırısını derinleştirerek kalıcılaştırmak ve gerillayı tümden kuşatarak imha etmek istemektedir.

Geçen sene Heftanîn işgaliyle bunu deneyen Türk Ordusu gerilla karşında ağır darbeler alarak çekilmek zorunda kalmıştı. Şimdi de şansını Gare alanında deneyen Türk Ordusunun sonu

Heftanîn’dekinden farklı olmayacaktır. Gerillanın yaratıcı darbeleri karşısında yenilmeye mahkum olacaktır. Türk Ordusu daha ilk hamlesinde başta üst rütbeli subaylar olmak üzere ağır kayıplar almış durumdadır.

Faşist Türk Devleti, içeride siyasi ve ekonomik olarak ağır bir kriz yaşamaktadır. Kitleleri yönetmekte zorlanan AKP/MHP Faşist iktidarı Kürt halkına yönelik saldırılarını arttırarak ömrünü uzatmak istemektedir. Boğaziçi üniversitesinin öğrencilerinin haklı taleplerini gözaltı-tutuklama furyasıyla karşılayan, işçi direnişlerine polis barikatlarıyla yanıt veren Türk Devleti, Kürt halkının özgürlük taleplerini de  askeri operasyon ve işgal harekatlarıyla karşılamaktadır.

Bu saldırı dört parça Kürdistan’da bulunan tüm Kürt halkınadır. Bu işgal saldırısını diğerlerinden farklı kılan, saldırının doğrudan KDP ile işbirliği içerisinde hazırlanarak devreye konulmasıdır. Faşist Türk Devleti, Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar ve Genel Kurmay Başkanı Yaşar Güler’in yakın tarihte Irak’ı ve KDP yöneticileri ile Mesut Barzani’yi ziyaret etmesinin ardından, başta Şengal, Rojava’nın  Derik şehri olmak üzere gerilla alanlarına yönelik kapsamlı saldırı planlarının hazırlığında son aşamasına geldiklerinin sinyalini vermişti.  KDP Kürt ulusuna ihanet ederek, safını Türk egemen sınıflarının ilhakçı- işgalci politikalarından yana belirlemiştir. Yapılan işgal saldırısına Peşmerge ve Roj Peşmergeleri de aktif şekilde destek vermektedir. Peşmerge bu savaşta doğrudan Türk Ordusunun üniformasını giyerek Kürt özgürlük gerillasının karşısına geçmiştir. Irak Kürdistanı halkı ve Rojava halkı Peşmerge’nin bu ihanetine kesinlikle onay vermemektedir. Kürt halkı kendi özgürlük davasının karşısında duran Peşmerge’nin ihanetini asla unutmayacaktır.

Kürt özgürlük hareketinin dostları, partimiz TKP-ML ve halk ordumuz TİKKO,  bu saldırılar karşında PKK’nin, HPG’nin, YJA Star gerillalarının ve Kürt ulusunun yanındadır. İşgalcilerin saldırılarına karşı barikat olmak için, bugün Kürt halkı ile birlikte direnişi her alana yaymak gerekmektedir. HBDH’ın başlatmış olduğu “faşizmi yıkalım, özgürlüğü kazanalım” şiarı direniş alanlarında ve faşizme vurulan darbelerde anlam kazanmaktadır. İşgal saldırılarına karşı sokakları, okulları, fabrikaları, tarlaları  birer direniş mevzisine çevirerek savaşacak ve özgürlüğü kazanacağız. Faşizme ve işgale karşı çakan her kıvılcımı, dipten gelen fırtınanın bir damlasına dönüştürelim. Birleşik devrimci mücadeleyi büyütelim.

   Yaşasın PKK’nin, HPG VE YJA Star Gerillalarının Haklı Direnişi

   İşgalciler Yenilecek Kürt Özgürlük Mücadelesi Kazanacak

   Faşizmi Yıkacağız, Özgürlüğü Kazanacağız

   Yaşasın Halk Savaşı

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*