KÖG: DİRENİŞ MÜMKÜN!*

Kadın Özgürlük Gücü(KÖG), 5 Mayıs 2016 tarihinde son dönemde yaşanan kadın cinayetleri, tacizler, tecavüzler ile ilgili bir uyarı ve çağrı metni kaleme aldı. Kadın Özgürlük Gücünün bildirgesinin tam hali şöyle:

DİRENİŞ MÜMKÜN!*

Ocak ayından bu yana yüzün üzerinde kadını toprağa verdik. Her gün imam hatiplerden, tarikat evlerinden gelen taciz ve tecavüz haberleriyle günümüzü geçiriyoruz. Kadın katilleri elini kolunu sallayarak, devlet koruması altında dolaşırken, Nevin, Çilem müebbetle yargılanıyor. İşçi sınıfına yasak edilen Taksim Meydanında ‘ümmet’ adına, gerici-faşist çeteler IŞİD’in kadın fetvalarını dağıtıyor.

Üniversiteler, kadın akademisyenlerin, Kürt kadın öğrencilerin açıkça hedef gösterildiği yerlere dönüşmekte.

En özgür alanlarımız, sokaklarımız, mahallelerimiz, bölgelerimiz AKP-IŞİD faşizmince çembere alınıyor.

Faşizm ilerledikçe, yasalarıyla ekmeğimize el koymaya, kuluçkaya yatırmaya, evlere hapsetmeye çalışıyor.

AKP-IŞİD faşizmi, mülteci kadınlar üzerinden açıkça kadın tüccarlığı yapıyor. Suriye’den alınan “mallar”, Türkiye “köle pazarlarının” tezgâhlarında satılıyor. Emperyalistlerle olan deniz aşırı pazarlığın sularında her gün onlarca kadın ve çocuk dünyanın gözleri önünde boğuluyor.

Kürdistan’a ‘aşkı bodrumda yaşamaya’ gitmiş özel harekatçısı, her hafta onlarca sivil kadını katlediyor; savaşçı kadınların cenazelerini yerlerde sürüklüyor, çıplak fotoğraflarını faşistlerin malzemesi haline getiriyor.

İşte bu koşullar altında ‘varız’ ve ‘var olacağız’ diyebilmek için varlığını savunan, gördüğü şiddete karşı tahammül edecek bir saniyesi bile olmayan, kendini hiçbir yerde güvende hissetmeyen, doğrudan devletin imha ve tehdidi altında olan bütün kadınlar adına direnişi mümkün kılmak hepimizin tek görevi ve tek seçeneğidir.

Kadınlar!

  • Sokakları zaptedin, geri çekilmeyin, AKP-IŞİD faşizmine karşı Türkiye halklarının her gün ayaklar altına alınan onurunun, vicdanının daha da büyüyerek yükselen sesi olun.
  • Devletle uzlaşmaz savaş verip bedel ödeyen, ölümsüzleşen devrimci kadınların mücadelesini ileri taşıyalım, kararlılıklarının, iradelerinin izinden gidelim.
  • Faşizmin üzerimizden elini çekmesini beklemeyin, bize uzanan her eli bir daha uzanamayacak hale getirin.
  • Örgütlülüğümüzü yükseltelim; dayanışmamızı silahlanarak sağlayın. Hiçbir kadını yalnız ve savunmasız bırakmayın.
  • Kadın düşmanlarının duruşmalarını yaptırmayın, mahkemelerini boşa düşürün, gerçek adaletin takipçisi olun.
  • Özgürlüğümüze, onurumuza, bedenimize, canımıza kastedenlere karşı, hem kendimizi hem bütün kadınları savunmak adına gerçek adaleti sağlayın.
  • Erkek adaletin zincirlerini çözdüğü tacizcilere, tecavüzcülere ve kadın katillerine memleketi dar edin.
  • IŞİD’e ve gerici-faşist çetelere para, yatak, güç sağlayan, Türkiye’de fetvalar veren, Alevi kadınları, genç kadınları hedef gösteren bütün örgütlenmeleri vurun, imha edin.
  • ‘Eğitim kurumu’ adı altında, devlet onayıyla taciz ve tecavüz tarikatına dönen, çocukların onuru ve geleceğiyle oynayan, onları intihara sürükleyen işkencehaneleri kapatın, sorumlularını cezalandırın.
  • ‘Okulu’ harem, ‘eğitimi’ tecavüz olanın saraylarını başlarına yıkın!

Uyarıyoruz!

‘İmana’ gelip, ‘iyi halden’ salıverilenler, rütbesine rütbe katan işkenceciler, ‘aslanlar gibi yatıp, aslanlar gibi çıkanlar’; sizlerin esas yargıcı biziz. Siz, bizim bütün ezilen, aşağılanan kadınlar adına ve onlarla birlikte omuzladığımız kadın kurtuluş davamızda, emsal olacaksınız.

Bütün varlığı bir gecede yok olabilecek olanlar, sizi rahat uyutmayacağız. Bir tane tacizci, tecavüzcü, kadın katili, çocuk istismarcısı ve bunların koruyucuları kalmayana dek ensenizde olacağız.

Unutmayın “bu işler parayla değil, sırayla“.

KADIN ÖZGÜRLÜK GÜCÜ

*Rote Zora:”Widerstand ist möglich!”

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*